Informacje o mieście

Wrocław jest największym na Zachodzie kraju i czwartym największym miastem w całej Polsce. Zajmuje powierzchnię 293 km2, a jego społeczność liczy ponad 630 tysięcy mieszkańców.

Wrocław to wyjątkowe miasto składające się z 12 wysp połączonych 117 mostami; leży nad Odrą i jej czterama dopływami: Ślęzą, Oławą, Bystrzycą i Widawą.

Jako największe miasto Dolnego Śląska, jest jego administracyjną, ekonomiczną i kulturalną stolicą. Historia miasta liczy sobie ponad tysiąc lat, a dziedzictwo przeszłości splata się z nowoczesnością centrum biznesu.

Wrocław jest miastem tolerancji i wielu wyznań: katolicyzmu, protestantyzmu, prawosławia i judaizmu. Wielokulturowy, otwarty na nowe idee i wyzwania słynie z gościnności, a jego życie kulturalne i naukowe fascynuje i przyciąga. Niezwykła historia Wrocławia stale wzbogacana przez prestiżowe wydarzenia naukowe i kulturalne, w połączeniu z polską gościnnością i otwartością tego miasta powoduje, że każdy, kto tu przyjedzie, na pewno zobaczy i przeżyje coś ciekawego, bez względu na to, czy spędzi tu kilka godzin, czy też kilka dni.

źródło: http://www.wroclaw-info.pl

  • Apartamenty

    Nasze apartamenty znajdują się 50 m od Rynku – centrum życia kulturalnego i rozrywkowego miasta, w pobliżu najpiękniejszych zabytków, muzeów i galerii handlowych Wrocławia – przy ul. Rzeźniczej, jednej z najbardziej urokliwych uliczek Starego Miasta.

  • Transport z lotniska

    Jeżeli otrzymamy informacje, że jesteście Państwo zdecydowani na skorzystanie z naszej usługi taxi, kierowca będzie na Państwa czekał na lotnisku, dworcu kolejowym, autobusowym czy innym wskazanym przez Państwa miejscu.

  • Usługi dodatkowe

    Jeżeli otrzymamy informację, jakie produkty spożywcze mają na Państwa czekać , zrobimy odpowiednie zakupy. Na Państwa życzenie zajmiemy się organizacją wizyty w centrum SPA lub zwiedzania miasta i okolic z przewodnikiem.